Rez jako náš (ne) přítel

Rez jako náš (ne) přítel

Je libo zastavit korozi a stabilizovat povrch napadený korozí?

Pro boj s korozí / rzí je bojovník číslo jedna OWATROL OIL.

Owatrol Oil je všestranný, vysoce penetrační olej na vytlačení vzduchu a vlhkosti, který může být použit samostatně nebo přidán do nátěru pro zlepšení jeho vlastností. Používá se samostatně jako inhibitor koroze, kdy poskytuje tuhý, flexibilní povrch, který vytlačuje nadměrnou vlhkost a vzduch. Proniká až na zdravé jádro a zastaví rezivění. Lze jej použít i u dřeva, kde vytlačí vzduch a vlhkost a zpevní již zvětralé dřevo.
Při přidávání do jakékoliv nátěrové hmoty na bázi oleje nebo alkydů se prodlouží doba zpracovatelnosti, zlepší se tekutost a zvýší se adheze k povrchu a zároveň se zvýší i antikorozní účinek. Na rozdíl od škodlivých ředidel udržuje kvalitu nátěru bez ovlivnění jeho vzhledu nebo doby schnutí, což vám umožní dosáhnout profesionálnějšího výsledku.

Můžete zakoupit zde.

OWATROL OIL® - zastaví rez a přilne na všechny povrchy

Je libo zvýšit mechanickou odolnost a odolnost proti UV u korozí napadeného povrchu ošetřeného Owatrol Oil?

Při práci v exteriéru se samotným Owatrol Oil, který nanesete na zrezavělý povrch a dosáhnete konzervaci rzi a její zastavení, doporučujeme použít (pokud již nepočítáte s aplikací jiné povrchové úpravy) ještě čirý UV odolný lak Owatrol Oxid Vernis, který zlepší odolnost proti UV záření a zároveň zlepší mechanickou odolnost.

Hodně se tato kombinace užívá u kovářských výrobků umístěných v extreiéru a také u designových výrobků z kovu, u kterých je požadována UV odolnost a mechanická odolnost vůči otěru(/kovové stoly apod.).

Můžete zakoupit zde.

OWATROL OXID VERNIS® - čirý UV odolný lak na kov

Je libo vytvořit korozi na povrchu železného kovu?

Naopak, tam kde se požaduje z různých důvodů korozi vytvořit, dobře poslouží prostředek Owatrol Rust Spirit. Po nanesení na kovový povrch způsobí oxidaci na povrchu kovu a během chvíle vytvoří reálnou rez. Stačí jen lehce nastříkat na kov nebo nanést hadříkem navlhčeným v Owatrol Rust Spirit. V tu chvíli jste pánem koroze a dokážete s ohledem na množství naneseného Rust Spiritu na povrch, řídit jak moc má být povrch korozí zasažen. Pokud chcete ve finální fázi oxidaci zastavit, stačí povrch navlhčit vodou a oxidace se zastaví.

Výslednou reálnou rez pak dokážete stabilizovat výše uvedenými prostředky Owatrol Oil a Oxid Vernis.

Můžete zakoupit zde.

OWATROL RUST SPIRIT® - dekorativní aktivátor rzi

Se třemi výrobky Owatrol jste opravdovými pány koroze a dokážete jí stabilizovat nebo rozvíjet.